Základní informace

Ve vlastnictví města Klimkovic je v současné době 27 bytů, z toho je převážná většina bytů dvoupokojových, pouze jeden byt je třípokojový, pět bytů je jednopokojových a jeden byt je garsoniéra.

Přidělování bytů probíhá v souladu se  "Směrnicí města Klimkovic č. 2/2005 o přidělování bytů v majetku města Klimkovic do nájmu občanům" a rozhoduje o něm rada města na základě bytového pořadníku sestaveného dle bodového hodnocení žadatele o byt.

Všichni uchazeči o byt mají povinnost alespoň 1x v průběhu kalendářního roku potvrdit podpisem na Technické správě města Klimkovic svůj trvající zájem o byt, jinak jsou z pořadníku vyřazeni.

Směrnice

Bodové hodnocení žadatele o byt

Žádost o byt

Bližší ifnormace: Jana Gramelová, tel.: 558 955 821 e-mail: gramelova@mesto-klimkovice.cz

Bytový pořadník

Bytový pořadník je v souladu se Směrnicí města Klimkovic č. 2/2005 o přidělování bytů v majetku města Klimkovic do nájmu občanům sestavený z podaných a zaevidovaných žádostí o byt. V bytovém pořádníku jsou žadatelé uspořádáni podle naléhavosti jejich bytové potřeby, která je určena bodovým hodnocením, sestupně. Nejvyšší počet bodů vyjadřuje nejvyšší bytovou naléhavost. Bytový pořadník je aktualizován jednou měsíčně vždy     k 1. kalendářnímu dni v měsíci a dále před každým rozhodováním o přidělení volného bytu.

Stav bytového pořadníku k 1. únoru 2019zde

Drobné opravy v bytech, které hradí nájemce:

Od 1.1 2014 stanovil Nový občanský zákoník, že nájemce provádí a platí běžnou údržbu a drobné opravy související s užíváním bytu. Bližší upřesnění došlo až s nařízením vlády, které platí od 1.1 2016. Připravili jsme proto věcné vymezení drobných oprav a další důležité informace, které jsou s touto problematikou spjaty.

Drobné opravy v nájemních bytech a nařízení vlády platné od 1.1 2016: zde

Aktuální oznámení